Grzegorz Ciećka pochodzi z rodziny, która od pięciu pokoleń zajmowała się stolarstwem. Praca z drewnem była więc w rodzinie „od zawsze”, zarówno od strony matki jak i ojca. Odwiedziny dziadków nie mogły się obyć bez podglądania warsztatu i pracy stolarskiej. Zainteresowanie drzeworytem płazowskim, a potem samym drzeworytnictwem rozbudziło chęć poznania tajników pracy z drewnem od tradycyjnej strony. To wszystko zaowocowało rozwinięciem rodzinnej tradycji do pracy artystycznej.

Dzięki programowi stypendialnemu Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi dla twórców, którego laureatem został Grzegorz Ciećka, od lipca br. powstaną 4 drzeworyty. Do pracy nad materiałem wykorzystana będzie rodzinna stolarnia. Na obecną chwilę trwają działania związane z selekcją i przygotowaniem odpowiedniego surowca na deski do drzeworytów. Trwa też proces związany z opracowywaniem materiału, dzięki któremu zostaną wykonane motywy na drzeworyt.

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi dla Twórców Ludowych ze środków Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

www.nikidw.edu.pl