Tutaj znajdziecie drzeworytników i ich prace, którzy tworzą dzięki inspiracji zrodzonej z zainteresowaniem historii drzeworytu płazowskiego.

Józef Lewkowicz

Na tej stronie: http://jozeflewkowicz.eu znajdziecie informacje o panu Józefie Lewkowiczu. Znajdziecie tam jego prace, opisy wystaw i projekty. Laureat wielu nagród, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To twórca ludowy, który dzięki organizowanym warsztatom dzieli się swoją wiedzą praktyczną, szczególnie zakochany w drzeworytnictwie.

Jagoda Kostrzycka

Utalentowana potomkini słynnego rodu drzeworytników płazowskich. 7 stycznia 2022 roku odbył się pierwszy z serii warsztatów drzeworytniczych w Narolu, gdzie udział wzięła Jagoda. Dzięki temu rozpoczął się proces nauki i powstaje nowa twórczość autorskich drzeworytów kolejnego pokolenia Kostrzyckich!

Grzegorz Ciećka

Regionalista, autor, kolekcjoner i drzeworytnik. Jednym ze szczególnych tematów, które zgłębia to historia drzeworytu płazowskiego. W jego zbiorach znajduje się dużo eksponatów związanych z drzeworytem płazowskim, które chce w przyszłości wyeksponować w izbie pamięci poświęconej tej niezwykłej sztuce i historii. Więcej informacji a także galeria drzeworytów pod tym linkiem: http://drzeworyt.ziemialubaczowska.pl/grzegorz-ciecka/

Pati Maczyńska

Autorka powieści beletrystycznych, artykułów i baśni dla dzieci. Twórczyni sztuk wizualnych. Pasjonatka drzeworytu płazowskiego i za jego inspiracją drzeworytniczka. Tworzy ryciny, które są ilustracjami do jej tekstów (opublikowane w: „Polowanie na Słońce”, „Z Roztocza na Grzędę Sokalską”). Więcej informacji a także galeria drzeworytów pod tym linkiem: http://drzeworyt.ziemialubaczowska.pl/pati-maczynska/