W Kielcach 29 i 30 czerwca odbyły się Targi NGO-EXPO. Z warsztatami drzeworytniczymi zaprezentowało się Stowarzyszenie Folkowisko. Chętni mogli wziąć udział w ekspresowym kursie drzeworytu, który przeprowadził Grzegorz Ciećka, a pomagała mu Pati A Maczyńska.

Jak łatwo i szybko można złapać podstawy tej sztuki świadczy to, że każdy z uczestników potrzebował około 20 minut, by zrobić swój pierwszy drzeworyt! Każdy rodzaj sztuki powinien być lekką przyjemnością i to udało się przekazać uczniom, którzy opuszczali „warsztat” z nowym zalążkiem umiejętności.

Oprócz warsztatu, który prowadził Grzegorz i Pati, na stoisku można było się zapoznać z innymi sztukami Roztocza: kamieniarką, garncarstwem i szklarstwem, które obecnie są w fazie badawczej i rozwojowej Stowarzyszenia Folkowisko. Wystawa fotografii kamiennych krzyży, która zdobiła stoisko to dzieło Alicji i Adama Mrozów ze Stowarzyszenia Tegit et Protegit. Wyjazd na Targi był możliwy dzięki współpracy z Euroregionem Roztocze, dzięki któremu też powstały projekty promujące kamieniarkę bruśnieńską i drzeworyt płazowski.