Przedstawiamy niezwykłą inicjatywę artystyczną. Na wiosnę 2022 roku zorganizowana będzie wystawa. Jej głównym tematem będą prace inspirowane kołtryną z drzeworytu płazowskiego.

Kto może wziąć udział?

Praktycznie każdy, zarówno artysta ludowy jak i profesjonalny. Liczy się inwencja twórcza w ciekawym przedstawieniu kołtryny z drzeworytu płazowskiego. Nie chodzi o idealną kopię, tylko o inspirację. Może to być zarówno malunek, jak i kołtryna wyszywana, wyklejana, rzeźbiona, wycinana itd. Z propozycją wzięcia udziału należy się zgłosić przez emalia: pasjonaciroztocza@gmail.com – tam uczestnik, który przedstawi propozycję wykonania daną techniką artystyczną swojego dzieła i zaprezentuje próbkę swoich umiejętności, dostanie dokładne informacje na temat wystawy i możliwości wzięcia w niej udziału. Dzieło wykonane przez artystę nadal pozostanie jego własnością, organizatorzy dadzą możliwość pokazania go większemu gronu odbiorców. Promujemy dzięki temu też sam drzeworyt płazowski i Roztocze. Przyłącz się!

Odbitka z klocka z drzeworytem płazowskim wykonana przez Józefa Lewkowicza: punkt wyjściowy do Waszych inspiracji:

fot. Anna Serkis-WojtowiczTutaj mamy obraz malowany akrylami, który wykonała Elżbieta Kurus:

Kolejna interpretacja i kolejny rodzaj malarstwa, tym razem na szkle obraz malowany przez Pati Maczyńską z finezyjną plecioną ramą:

A jak wyglądałaby kołtryna wykonana przez Ciebie, Twoim sposobem?

Inicjatorzy: Stowarzyszenie Tegit et Protegit.